fbpx

porównywarka kredytowa online

Potrzebujesz pomocy w dobraniu finansowania, zadzwoń do nas + 48 516 612 678

BANCHIRANK.PL

Jak dostać dobrą ofertę kredytu firmowego ?

Zapewne każdemu przedsiębiorcy, zależy na tym, aby dostać jak najkorzystniejszą ofertę pożyczki firmowej, gdyż niskie koszty związane z obsługą zadłużenia mają znaczący wpływ na rentowność każdego biznesu, zatem warto w odpowiedni sposób przygotować się do zaciągnięcia pożyczki firmowej.

Na jakie elementy oferty pożyczki firmowej mamy wpływ ?

1.) Oprocentowanie kredytu
Pierwszym kosztem w ofercie kredytu firmowego jest oprocentowanie. Ten element kredytu firmowego składa się z:

-marży banku, czyli składnika, który nie zmienia się w okresie kredytowania (chyba że w umowie jest inny zapis, najczęściej marża banku może wzrosnąć, gdy nie spełnimy warunku zawartego w umowie kredytowej) jest to również element, na który mamy wpływ-Jaki ? Opiszemy to w dalszej części materiału.

-Stopy procentowej (na chwilę obecną WIBOR) wysokość uzależniona od decyzji rady polityki pieniężnej, która ustala koszt złotówki na rynku -nie mamy wpływu na wysokość stóp procentowych w naszym kredycie, chyba że skorzystamy z oferty finansowania działalności ze stałą stopą procentową.

2.) ubezpieczenie jest to jedna z form zabezpieczenia pożyczkodawcy oraz pożyczkobiorcy przed ryzykiem — mamy wpływ na wymagalność ubezpieczenia, ale nie zawsze — często banki wymagają ubezpieczenia niezależnie od “naszego widzimisię”. W szczególności ubezpieczenie pożyczki firmowej jest wymagane dla klientów w podeszłym wieku – powyżej 60\65 roku życia lub pożyczkobiorcy bez historii kredytowej. 

-Ubezpieczenie zabezpiecza interesy banku, więc jest szansa, że korzystając z ubezpieczenia przy kredycie firmowym, bank zaproponuje Wam niższą marżę natomiast niekoniecznie wpłynie to na niższy całkowity koszt kredytu, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto porównać wszystkie oferty w różnych wariantach u niezależnego eksperta finansowego, który przeliczy całkowity koszt ofert z ubezpieczeniem i bez ubezpieczenia — często bez zapytania w Biku.  

3.)prowizja bankowa jest to jednorazowa opłata, która zazwyczaj zwiększa saldo zadłużenia kredytu, rekompensująca bankowi opłaty operacyjne związane z uruchomieniem pożyczki firmowej – zazwyczaj posiadamy wpływ na wysokość prowizji. Czynnikiem wpływającym na zaproponowaną przez bank wysokość prowizji jest nasz scoring. Kiedy posiadamy wysoki scoring, często możemy wynegocjować niższą prowizję lub marżę a w jakich bankach ? To już pytanie do eksperta finansowego.

4.)inne koszty – w ofertach pożyczek firmowych, często znajdują się również inne koszty nazwane w różny sposób – niestety 

Ranking kredytów dla firm

Ekspert od kredytów firmowych 

Co wpływa na ofertę cenową banku ?

Warunki cenowe pożyczki firmowej w dużej mierze uzależnione są od profilu klienta. Wpływ na ofertę pożyczki mają takie czynniki jak:

– ocena ryzyka
-rodzaj zabezpieczenia

podczas przygotowania oferty pożyczki firmowej przez bank występuje następująca korelacja, która kształtuje się w ten sposób:

1.) wiarygodny klient > dobre warunki cenowe pożyczki firmowej = niska marża banku, brak wymagalności korzystania z dodatkowych produktów np. ubezpieczenia

2.) mało wiarygodny klient > słabe warunki cenowe pożyczki firmowej = wysoka marża dodatkowe produkty, które wpływają na koszty.

3.) niewiarygodny klient > brak oferty pożyczki firmowej

Na ocenę ryzyka tak zwany scoring banku podczas zaciągania pożyczki firmowej wpływ mają następujące czynniki:

 • branża, w której firma prowadzi działalność
 • wiek potencjalnego kredytobiorcy
 • stan cywilny
 • historia kredytowa
 • liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym
 • liczba zapytań w innych bankach
 • liczba posiadanych zobowiązań 
 • dane historyczne dotyczące skłonności do korzystania z ryzykownych produktów finansowych — (korzystanie z pożyczek pozabankowych, limitów, kart kredytowych znacząco negatywnie wpływa na scoring i jakość oferty) 
 • częstotliwość korzystania z produktów finansowych 
 • brak historii kredytowej

a zatem to Ty swoimi działaniami, często masz wpływ na ocenę wiarygodności oraz na przygotowaną ofertę.

W BANKU PEKAO

kredyt dla firm do 300 tysięcy
na dowolny cel
ATRAKCYJNE OPROCENTOANIE
 • Maksymalna kwota — do 300 tysięcy
 • Maksymalny okres kredytowania — 84 miesiące
 • Minimalny wymagany staż działalności — 18 miesięcy
 • Cel — dowolny związany z działalnością
 • Rodzaj zabezpieczenia — gwarancja de minimis, brak zabezpieczenia na majątku klienta

Jak przygotować się do złożenia wniosku kredytowego ?

Jak wyżej wspomniałem, każdy z nas ma realny wpływ na warunki cenowe oferty pożyczki firmowej. Odpowiednie przygotowanie się do złożenia wniosku kredytowego, często wymaga czasu i zaangażowania, a także odpowiedniej wiedzy. Warto w tej sprawie skontaktować się z naszym niezależnym ekspertem kredytowym poprzez wypełnienie formularza kontaktowego, który poprowadzi nas przez cały proces.

Chcą przygotować się samemu do konfrontacji z bankiem, warto na początku przeanalizować  naszą sytuację a w szczególności:

 • sprawdzić i przeliczyć naszą zdolność kredytową uwzględniając: odpisy amortyzacyjne, wydatki jednorazowe, odsetki od limitów (w niektórych bankach można odliczyć od kosztów uzyskania przychodu,  powiększając dochód) – w przypadku słabej zdolności kredytowej, warto zastanowić się nad konsolidacją posiadanych kredytów z wydłużeniem okresu kredytowania i zmniejszeniem wysokości raty  
 • przeanalizować nasz osobisty i firmowy raport BIK, po czym zrobić w nim porządek — usuwając zapytania oraz negatywne wpisy na zamkniętych zobowiązaniach kredytowych. jak usunąć negatywną historię kredytową ? 
 • W przypadku braku historii kredytowej przed złożeniem wniosku warto na początku ją stworzyć, kupując jakiś drobiazg na raty, dbając o regularną spłatę 
 • warto 

 

*Treść artykułów i wskazówek na naszej stronie zawierają subiektywne opinie niebędące poradą ani rekomendacją. Informacje i dane zawarte w artykułach są orientacyjne i niewiążące. Mimo wszelkich starań przy przygotowaniu naszych artykułów nie ponosimy odpowiedzialności za poprawność zawartych informacji i danych w naszych artykułach. Przed podjęciem wiążącej decyzji rekomendujemy konsultacje z certyfikowanym ekspertem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *