fbpx

porównywarka kredytowa online

Potrzebujesz pomocy w dobraniu finansowania, zadzwoń do nas + 48 516 612 678

BANCHIRANK.PL

Jak wyczyścić bik? Jak usunąć negatywną historię kredytową ?

Co to jest bik ?

BIK, czyli Biuro informacji kredytowej jest to instytucja stworzona przez Związek banków Polskich, która gromadzi informacje dotyczące historii kredytowej pożyczkobiorców. 

Podmiot ten powstał z myślą o gromadzeniu danych na temat osób fizycznych oraz podmiotów gospodarczych w celu oceny ryzyka, oraz zbadania zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy. Bik gromadzi dane na temat aktualnych oraz spłaconych już zobowiązań finansowych takich jak: Pożyczki, kredyty, karty kredytowe

Między innymi na podstawie zbieranych danych takich jak:

 • skłonność danego klienta do korzystania z ryzykownych produktów bankowych,  czyli pożyczek pozabankowych, limitów oraz kart kredytowych 
 • liczba złożonych wniosków kredytowych 
 • terminowość spłaty zobowiązań z tytułu zaciągniętych pożyczek 
 • liczba posiadanych aktywnych kredytów, pożyczek i innych produktów finansowych 

Bank lub inna instytucja oferująca pożyczki ocenia profil danego klienta. Na podstawie zebranych danych z wielu źródeł podmiot pożyczający podejmuje decyzję o wydaniu decyzji kredytowej.

Każdemu pożyczkobiorcy powinno zależeć na jak najlepszej historii w Biku, ponieważ dane z tej instytucji mają również znaczący wpływ na warunki cenowe oferty a często także na  wysokość dostępnego Volumenu kredytowego — głównie w przypadku produktów dla firm.

 

razem z nami

Wyczyść swój bik
516 612 678
CZYSTY BIK W MIG

Jak zadbać o dobrą historię w biku ?

Kilka przydatnych rad atrakcyjnego kredytobiorcy dla banku poniżej:

 • Reguluj terminowo zobowiązania z tytułu zawartych umów pożyczkowych, leasingowych (wszystkich -bądź rzetelnym i terminowym płatnikiem)
 • rozsądnie podejmuj decyzję o korzystaniu z produktów finansowych
 • Staraj się nie korzystać z takich produktów jak pożyczki pozabankowe, karty kredytowe, limity w rachunkach — zamiast korzystać z wyżej wymienionych produktów, zacznij oszczędzać i budować poduszkę finansową, z której pokryjesz niespodziewane wydatki
 • przed złożeniem wniosku kredytowego skontaktuj się z niezależnym ekspertem finansowym w celu porównania ofert kredytów dostępnych na rynku.

Ranking pożyczek pozabankowych bez bik

Uzyskaj pomoc Doradcy kredytowego

Ranking kredytów gotówkowych

Jak wyczyścić bik?

Zdecydowanie pozytywna historia oraz inne dane w biku mają znaczący wpływ na decyzję kredytową, oraz warunki oferty pożyczki. Co jednak jak z nieuwagi lub przez problemy finansowe spóźniliśmy się ze spłatą zobowiązań, natomiast zależy nam na dobrej ofercie pożyczki, lub na pozytywnej decyzji kredytowej ?

Nic straconego w niektórych przypadkach jest szansa na usunięcie negatywnej historii spłaty pożyczki lub informacji na temat zapytań kredytowych.
w jakich przypadkach możemy starać się o usunięcie negatywnej historii w biku?  Wszystko na ten temat poniżej:

 • całkowicie spłaciliśmy zobowiązanie, na którym była negatywna historia kredytowa
 • dane zawarte w biku na temat historii kredytowej lub danych są nieprawdziwe albo nieaktualne
 • Upłyną odpowiedni czas od spłaty zobowiązania — przedawnienie
  wiemy już, w jakich przypadkach możemy zawnioskować o usunięcie danych z biku zatem w jaki sposób wyczyścić bik ?

W przypadku chęci usunięcia negatywnej historii kredytowej z biku możemy skorzystać z usług profesjonalnej kancelarii zajmującej się przygotowaniem odpowiednich pism oraz odwołań od decyzji albo spróbować przygotować takie pismo samemu lub pobrać wzór pisma z internetu. Po przygotowaniu odpowiedniego pisma z prośbą o nieprzetwarzanie danych na temat kredytu należy wysłać je na adres korespondencyjny instytucji, w której mieliśmy kredyt lub dostarczyć do placówki banku. Jednak przed wysłaniem przygotowanego pisma warto skontaktować się z daną instytucją i zapytać, czy można wysłać skan takiego pisma na emaila.

Natomiast należy pamiętać, że historia kredytowa jest to tylko jeden z wielu czynników wpływających na decyzję kredytową lub na warunki pożyczki przygotowane przez bank. Przed samodzielnym złożeniem wniosku warto zapoznać się z artykułem: Jak dostać dobrą ofertę pożyczki firmowej ? Lub skontaktować się z niezależnym ekspertem finansowym, który poprowadzi cały proces przygotowania i uruchomienia kredytu od początku do końca zupełnie bezpłatnie.

ZAPISZ SIĘ NA NASZ NEWSLETTER PRZEZ PONIŻSZY FORMULARZ, A W CIĄGU 24 GODZIN WYŚLEMY Ci DARMOWY WZÓR PISMA O WYCZYSZCZENIE BIKU !!!!

Darmowy wzór pisma o wyczyszczenie biku

Sprawdź inne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *