fbpx

porównywarka kredytowa online

Potrzebujesz pomocy w dobraniu finansowania, zadzwoń do nas + 48 516 612 678

BANCHIRANK.PL

Oprocentowanie kredytu

Oprocentowanie jest to wskaźnik przedstawiający koszt korzystania z pożyczonego kapitału w skali roku. Od wysokości oprocentowania uzależniona jest wysokość odsetek, jakie pożyczkobiorca zapłaci osobie fizycznej lub podmiotowi, który pożyczył środki. Odsetki są kosztem dla pożyczkobiorcy, więc warto wiedzieć, z czego składa się oraz w jaki sposób skonstruowane jest oprocentowanie, kilka przydatnych informacji na ten temat poniżej : 

1.Składniki Oprocentowania

Oprocentowanie kredytu to jeden z czynników, na podstawie którego podejmujemy decyzje o tym, z oferty jakiego banku skorzystamy.

Warto wiedzieć, że oprocentowanie kredytu składa się z marży banku, czyli składnika, który nie zmienia się w okresie kredytowania, a także stopy referencyjnej najczęściej WIBOR U, której wartość jest zmienna i aktualizowana w danej ofercie najczęściej co 3/6 mies. a jej wysokość jest uzależniona od decyzji rady polityki pieniężnej.

W związku, z tym trzeba pamiętać, że wysokość raty naszego kredytu może ulec zmianie w trakcie spłaty kredytu.

Pamiętaj !!! o Ryzuku zmiennych stóp procentowych przed zaciągnięciem zobowiązania kredytowego, bądź świadomy, że jeżeli aktualnie w ofercie banku dostałeś propozycje raty kredytowej w danej wysokości może ona ulec zmianie w trakcie okresu kredytowania !

2.Koszty Poboczne

Musisz pamiętać, że oprócz oprocentowania w ofercie występują jeszcze inne koszty typu: prowizja bankowa, obowiązkowe ubezpieczenie, opłata za prowadzenie rachunku lub inne dodatkowe koszty. Dopiero podliczenie wszystkich kosztów da ci pogląd na daną ofertę i po zsumowaniu tych wszystkich wartości możesz porównać wiele ofert.

3.Symulacja a rzeczywista oferta

Końcową ofertę w danym banku dostaniemy dopiero po złożeniu wniosku kredytowego bo dopiero wtedy bank zaciągnie naszą historie kredytową i między innymi na jej podstawie przypisze do nas odpowiedni scoreing następnie przygotuje dla nas konkretną ofertę. Natomiast w przypadku, gdy zostaną nam przedstawione wstępne warunki jeszcze przed złożeniem wniosku będzie to tylko symulacja oferty, która może się znacznie różnić od ostatecznej propozycji dlatego właśnie warto przed podjęciem jakichkolwiek działań i złożeniem zapytania w biku co wpływa na obniżenie punktacji skontaktować się z ekspertem finansowym i poprosić go o przygotowanie symulacji opartej na konkretnych danych.

inne artykuły

ryzyko kredytu

2020.05.21-Alexandra Skalska

Ryzyko Kredytu

        W dzisiejszych czasach galopującej inflacji i szybko rosnących cen nieruchomości przy statystycznie niskich zarobkach bo średnia krajowa w 2021 roku według Głównego Urzędu Statystycznego…

z czego składa się oprocentowanie kredytu

2021.05.21-Adam Skalski

Oprocentowanie Kredytu

Oprocentowanie kredytu to jeden z czynników na podstawie, którego podejmujemy decyzje o tym z oferty jakiego banku skorzystamy…

inwestowanie w nieruchomości - kredyt firmowy

20.11.2020-Anna Derepczyńska

Inwestowanie w nieruchomości a kredyt firmowy

Planujesz kupić mieszkanie pod wynajem ? Dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *